Energooszczędny dom

Energooszczędny dom

Energooszczędny dom to marzenie każdego użytkownika. Wysokie rachunki dotyczące eksploatacji naszego mieszkania, domu zwłaszcza okresie zimowym wielokrotnie mogą zepsuć nam humor i wprawić w prawdziwe zakłopotanie.

Decydując się na budowę domu poszukujemy i zwracamy uwagę na to aby nasz dom był możliwie jak najbardziej energooszczędny i wykonany z możliwie jak najlepszych materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Prawdziwe domy energooszczędne zużywają do 5 razy mniej energii niezbędnej do ogrzania. Dlatego ich eksploatacja z roku na rok pomimo wyższego kosztu wykonania domu spada i staje się coraz bardziej opłacalna z każdym rokiem zamieszkiwania.

Coroczne podwyżki kosztów energii elektrycznej oraz gazu do których przyzwyczajają nas dostawcy sprawiają, ze energooszczędność nie jest nam terminem obcym! Nowoczesne technologie i rozwiązania grzewcze w budownictwie mieszkaniowym uwzględniają normy budowlane ale również wyprzedzają je znacznie do przodu.

Aby mówić o domu energooszczędnym powinien on spełniać następujące punkty:

  • musi mieć bardzo dobrą izolację przegród zewnętrznych (okien i drzwi);
  • bardzo dobry system wentylacji mechanicznej;
  • odpowiednią instalację grzewczą.

Każdy dom który pretenduje do bycia energooszczędnym powinien w mowie potocznej i zastosowaniu gwarantować wygodę i ciepło w każdą pogodę. Powinien zapewnić ponadprzeciętną termoizolacyjność i być przyjaznym a każdego użytkownika.

Cechuje go (dom energooszczędny) również :

  • prosta bryła z jak najmniejszą ilością załamań ścian i dachu;
  • największa ilość przeszkleń powinna znajdować się od strony południowej.

Źródłem ciepła takim domu są nowoczesne urządzenia jak kocioł kondensacyjny czy pompa ciepła. Wszystkie grzejniki domowe powinny mieć jak najmniejszą pojemność wody z dobrą izolacją. Nie zaszkodzi również aby budynek posiadał wentylacje z odzyskiem ciepła.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne i tradycyjne

Energooszczędny dom Warszawa

Energooszczędny dom Warszawa

Jednym z rozwiązań w takim domu może być również ogrzewanie podłogowe idealnie wpasowujące się w konwencję energooszczędności. Dobrze zaplanowane i wykonane z całą pewnością sprawi, że energooszczędność zyska jeszcze większą zaletę na samym jego wykorzystaniu.

Jeśli pragniesz spełnić wszelkie warunki, by Twój dom był energooszczędny, nie zwlekaj i skontaktuj się z naszym biurem, by uzyskać więcej szczegółów.


Mogą Cię zainteresować również inne teksty, które ostatnio pojawiły się na naszym blogu, jak na przykład – jak tanio ogrzać dom czy też ogrzewanie podłogowe metodą mokrą.