Instalacja podłogowa Warszawa

instalacja podłogowa

Instalacja podłogowa to obecnie jeden z ciekawszych sposobów na zapewnienie ogrzewania mieszkań i domów jednorodzinnych, coraz chętniej wykorzystywany przez przemysłowców i usługodawców w lokalach usługowych , a także w budynkach użyteczności publicznej. Instalacja podłogowa to idealne rozwiązanie dla wielu osób, które chcą osiągnąć odpowiedni komfort cieplny przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów ponoszonych na eksploatacje ogrzewania.

Zasada działania podłogówki

Ogrzewanie podłogowe związane jest z grzaniem całej powierzchni podłogowej w której zostają umieszczone przewody grzewcze, bądź to rury zatopione w wylewce, w których czynnikiem grzewczym jest woda, bądź też maty grzewcze z miedzianymi rurkami, zasilanymi energią elektryczną. Dwa najpopularniejsze rodzaje ogrzewana podłogowego są to więc ogrzewanie wodne i elektryczne.

instalacja podłogowa warszawa

instalacja podłogowa warszawa

Zalety i wady ogrzewania podłogowego

Każdy z tych rodzajów ogrzewania ma własne, unikalne wady i zalety. Oczywiście kilka głównych zalet i wad jest wspólna, ale niektóre są także odrębne dla każdego rodzaju. Wspólne zalety obu typów ogrzewania to możliwość wykorzystania zjawiska akumulacji ciepła w podłodze, niwelowanie wpływu zjawiska konwekcji, a więc większa użyteczność dla osób z alergiami czy cierpiących na astmę. Główną różnicą w ogrzewaniu podłogowym i elektrycznym to cena. Drugi rodzaj ogrzewania jest droższy i wymaga większych nakładów finansowych, co spowodowane jest głównie wyższymi cenami energii elektrycznej. Ogrzewanie wodne może współpracować z kotłami na drewno i węgiel, które stanowią najtańszy rodzaj centralnego ogrzewania.

Instalacja podłogowa Warszawa

Typy instalacji podłogowych różnią się także możliwościami zainstalowania. Ogrzewanie wodne wymaga stosunkowo grubej, a co za tym idzie ciężkiej wylewki podłogowej, z tego też względu niemożliwe jest użycie jej w miejscach, które mają ograniczoną nośność stropu. Jednocześnie ograniczeń tego typu nie mają instalacje elektryczne. To jakie ogrzewanie podłogowe wybrać uzależnione jest od indywidualnych warunków i wymagań inwestora. Jeśli planujesz instalację podłogówki to skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści wykonają dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę, która ułatwi Ci podjęcie decyzji!