Instalacje podłogowe Warszawa

instalacje podłogowe białystok

Instalacje podłogowe to jeden z istotniejszych systemów na jaki muszą zdecydować się inwestorzy w momencie planowania budowy budynku mieszkalnego. Obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych systemów jest ogrzewanie podłogowe. Coraz większa liczba inwestorów decyduje się na taki system, mimo jego dość wysokiej ceny, i to mówimy tu zarówno o wysokich kosztach zakupu, jak i samego montażu instalacji.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z ogrzewania podłogowego to jednak nie koniec decyzji, jakie musi podjąć inwestor w zakresie systemu grzewczego. Rodzaje ogrzewania podłogowego są bowiem różne, i mimo że w wielu kwestiach mają podobne wady i zalety, to jednak w niektórych elementach różnią się dość istotnie. Najpopularniejsze typy instalacji podłogowych, wykorzystywanych w Polsce to ogrzewanie podłogowe wodne i ogrzewanie podłogowe elektryczne.

instalacje podłogowe warszawa

instalacje podłogowe warszawa

Instalacje podłogowe wodne opierają się o sieć rur zatopionych w wylewce jastrychowej. Czynnikiem grzewczym jest woda, która może być ogrzewana zarówno z kotła gazowego, pompy ciepła czy tez pieca na paliwo stałe. Podłogówka wodna jest najczęściej wybieranym systemem grzewczym do nowych domów, gdzie instalacje tworzy się od zera w odpowiednio przygotowanym miejscu.

Instalacje podłogowe elektryczne z kolei stanowią najczęściej wybierane rozwiązanie do starego typu budynków, czy to domów czy mieszkań. Są one bardzo mało skomplikowane w montażu, umożliwiają także bardzo szybki remont. Co więcej ogrzewanie elektryczne jest możliwe do montażu w budynkach z obniżoną nośnością stropów, co jest niemożliwe w przypadku ogrzewania wodnego.

Instalacje podłogowe Warszawa

To, jakie ogrzewanie podłogowe wybrać nie będzie wiec zależało tylko od własnych zapatrywań inwestora czy jego możliwości finansowych, ale także od warunków technicznych danego budynku. Jeśli zastanawiasz się, ile wyniesie instalacja podłogówki w Twoim przypadku, to skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę systemu podłogowego! Nie zwlekaj!