Ogrzewanie domu gazem Warszawa

ogrzewanie domu gazem

Ogrzewanie domu gazem – wygoda czy niepotrzebne szastanie pieniędzmi? Dla jednych wygoda związana z użytkowaniem tego typu ogrzewania jest na tyle duża, że równoważy wszystkie pozostałe wady takiego rozwiązania, dla innych wysokie koszty gazu są odstraszające na tyle, że nawet nie pomyśleli o wymianie klasycznego i najtańszego w eksploatacji, pieca na drzewo. Dla wielu inwestorów, decydujących się na zakup i montaż instalacji grzewczej cena stanowi główny argument rozstrzygający o zakupie konkretnego systemu grzewczego.

ogrzewanie domu gazem warszawa

ogrzewanie domu gazem warszawa

Ile kosztuje ogrzewanie domu gazem?

Koszt ogrzewania gazem stanowi spory wydatek dla standardowego właściciela jednorodzinnego domu mieszkalnego. Koszty, jakie generuje ogrzewanie domu gazem w całym sezonie jesienno-zimowym mogą być nawet dwu bądź trzykrotnie wyższe niż ogrzewanie z użyciem kotła na drewno lub węgiel. Do tego konieczne jest doliczenie wysokich kosztów zakupu pieca gazowego. Choć jeśli jesteśmy już przy kwestii kotła gazowego, to trzeba podkreślić, że w tym punkcie ogrzewanie gazowe ma zdecydowaną przewagę nad innymi systemami grzewczymi. Współczesne kotły gazowe są niewielkie i estetyczne, co pozwala bez problemu wkomponować jej w wystrój domu. Nie ma żadnej potrzeby, jak jest to w przypadku pieców na drewno czy węgiel, tworzyć osobnego pomieszczenia dla postawienia instalacji.

Kocioł gazowy pozwala także na znaczne podniesienie komfortu użytkowania instalacji grzewczej. Przy piecu na drewno musimy pamiętać o regularnym pilnowaniu temperatury, przygotowaniu odpowiedniego zapasu drewna i jeszcze paru istotnych kwestiach. Przy ogrzewaniu gazowym, wystarczy je po prostu włączyć.

Niestety jednak nieistniejąca opłacalność ogrzewania gazowego sprawia, że sporo osób rezygnuje z wygody i komfortu na rzecz oszczędności. Ponad dwukrotne przebicie na kosztach ponoszonych na ogrzewanie w całym sezonie grzewczym sprawia, że problem, czym ogrzewać dom ma coraz mniej rozwiązań.