Plan ogrzewania podłogowego Warszawa

plan ogrzewania podłogowego

Powszechnie znana podłogówka stanowi instalację, z pozoru prostą i dość łatwa do samodzielnego zamontowania. Poszczególne etapy przeprowadzania prac nie są skomplikowane: wyrównanie i osuszenie podłoża, położenie warstwy izolującej wraz z naniesiona na nią siatką, ułatwiającą rozłożenie rur, a następnie samych rur oraz zalanie całej instalacji wylewką jastrychową, często dostępną już w gotowych mieszankach, które trzeba tylko zalać wodą, wydaje się banalnie proste. I tak jest w istocie. Nawet zupełny laik, kierowany przez wskazówki doświadczonego fachowca może bez problemu przejść przez cały proces montażu ogrzewania podłogowego.

plan ogrzewania podłogowego warszawa

plan ogrzewania podłogowego warszawa

Plan ogrzewania podłogowego

Jednym naprawdę ważnym punktem realizacji instalacji podłogówki jest sporządzenie odpowiedniego schematu ogrzewania podłogowego. Konkretny plan ogrzewania podłogowego już nie może być, tak jak jego montaż, wykonany przez amatora. Projekt ogrzewania podłogowego jest zbyt ważny, aby móc sobie pozwolić przy jego tworzeniu na błędy, a zbyt wiele jego punktów może być problematycznych dla laika. Plan ogrzewania podłogowego odpowiednio przygotowany, to już ponad połowa sukcesu montażu podłogówki. Poprawny schemat powinien zawierać cały opis techniczny, jak również konkretne rysunki oraz wskazówki dotyczące praktycznego wykonania poszczególnych działań. Co więcej projekt ogrzewania podłogowego powinien również zawierać pełną listę materiałów, wraz z opisem parametrów poszczególnych części składowych.

Jak stworzyć projekt podłogówki?

Jak zaprojektować podłogówkę, aby była bezawaryjnym, poprawnie funkcjonującą instalacją? Z tym zadaniem najlepiej jest udać się do specjalisty, który będzie w stanie uwzględnić prognozy możliwych strat cieplnych, zaprojektuje formy układów grzewczych w poszczególnych pomieszczeniach, a także naniesie na schemat budynku rozkład szczelin oddzielających ułożone przewody od ścian, otworów drzwiowych czy okien. Specjalista zaopatrzy także plan instalacji w elementy izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej, dobierając najbardziej skuteczne i jednocześnie ekonomiczne parametry poszczególnych elementów.

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę całego systemu! Nasi eksperci doradzą Ci najlepsze rozwiązania!