Producenci pomp ciepła

pompy ciepła producenci

Różnice między poszczególnymi wariantami pomp ciepła, jakie oferują producenci pomp ciepła są generalnie ujmując nieznaczne. Głównym elementem, nadającym charakter każdej z pomp ciepła jest jej tzw. serce, czyli agregat sprężarkowy. Pozostałe części opierają się na systemie rurek, zaworów i łączącego ich sterownika elektronicznego.

producenci pomp ciepła

Jak wybrać pompę ciepła?

Aby wybrać zdecydować się, którą pompę ciepła wybrać należy najpierw jasno i przejrzyście sprecyzować potrzeby danego budynku i danej rodziny. Należy również staranie przeanalizować produkty, jakie oferują poszczególni producenci pomp ciepła.

Najlepsza pompa ciepła dla rodziny dwuosobowej, mieszkającej w szeregówce z niewielką działką, może nie sprawdzić się w warunkach dużej rodziny ze sporym zapleczem gruntu, na którym można zamontować bardziej wydajne systemy. Średnia cena pompy ciepła przeciętnej jakości to kilkanaście tysięcy złotych. Cena zmienia się w zależności od tego jaką firmę wybierzemy i jakiej jakości pompę oczekujemy. Zasadniczo pompa ciepła może być wykonana nawet jako produkt twórczości własnej- garażowej, i pod warunkiem wykorzystania właściwych komponentów, może być elementem całkowicie sprawdzającym się w użytkowaniu.

Sprawdzeni producenci pomp ciepła

Jednakże aby być całkowicie pewnym jakości i bezawaryjności urządzenia powinniśmy postawić jednak na produkty sprawdzonych marek. Najbardziej rozpoznawalne na rynku pomp ciepła są produkty firmy Viessmann. Firma ta wielokrotnie otrzymywała nagrody i wyróżnienia za jakość wyrobów, a pompa ciepła Viessmann stanowi jeden z najczęściej wybieranych jej produktów. Inna sytuacja związana jest z pompa ciepła produkcji firmy Buderus, która choć zdecydowanie mniej znana, to jednak równie dobrze sprawdza się w budynkach mieszkalnych.

Zobacz również: płyty gipsowo-włóknowe, pompy ciepła w starym domu.