Projekt ogrzewania podłogowego Warszawa

projekt ogrzewania podłogowego

Projekt ogrzewania podłogowego to kwestia, która powinna być fundamentalną dla każdego inwestora planującego założenie podłogówki w nowo budowanym przez siebie budynku. Skąd tak istotny problem, jak zaprojektować podłogówkę? Dlaczego kwestie związane z planem prac są tak ważne? Przecież wielu budowlańców nie zachowuje planów pracy i wiedzą już z doświadczenia, jak budować, i co mogą dowolnie modyfikować. Dlaczego więc przy podłogówce taki nacisk kładzie się na projekt podłogówki?

projekt ogrzewania podłogowego

projekt ogrzewania podłogowego warszawa

Istota projektu ogrzewania podłogowego

Przede wszystkim dlatego, że przy innych instalacjach grzewczych, np. w klasycznym centralnym ogrzewaniu wspieranym przez kaloryfery ścienne, w momencie gdy źle obliczy się wydajność cieplną i pomieszczenie nie będzie należycie dogrzewane, wystarczy wymienić grzejnik na wydajniejszy lub dodać drugi. W przypadku podłogówki podkręcenie grzania na istniejących układach grzewczych jest niepolecane, a wręcz szkodliwe. Jeśli uparliśmy się jeszcze, żeby wylewkę, w której zatopione są przewody grzewcze pokryć parkietem lub panelami współpracującymi z podłogówką, to przy zwiększeniu jej mocy może okazać się że nawet dostosowane drewno rozsycha się i paczeje. Przy wydatnym zwiększeniu grzania, nawet płytki ceramiczne mogą po jakimś czasie się kruszyć. Zresztą większość korzyści związanych z podłogówka jest uzależniona właśnie od niskich temperatur na jakich powinna z założenia pracować.

Pozostaje wiec drugie wyjście – ingerencja w kształt zaprojektowanych i zamontowanych układów grzewczych. Przy czym musimy pamiętać, że układy owe w 99% są zatopione w wylewce. Pół biedy jest kiedy zlokalizujemy dokładnie miejsce, które jest odpowiedzialne za brak prawidłowego dogrzewania i porostu zamiast jednego układu wciśniemy w to samo miejsce dwie pętle grzewcze. Wtedy kucie będzie obejmowała powinien fragment podłogi. Dużo gorzej będzie w przypadku gdy skuć, będziemy musieli całą powierzchnie i na nowo układać wszystkie pętle grzewcze.

Projekt ogrzewania podłogowego Warszawa

Prawidłowo sporządzony schemat ogrzewania podłogowego to remedium na tego typu problemu. Doświadczony fachowiec opracuje plan podłogówki w ten sposób, ogrzewanie w każdym miejscu budynku będzie efektywne. Jeśli chcesz zainstalować podłogówkę w swoim domu lub mieszkaniu, to napisz do nas, a otrzymasz darmową wycenę ogrzewania podłogowego!