Spinka do otuliny

Spinka do otuliny Warszawa

Ten rodzaj akcesoriów do ogrzewania podłogowego pełni pozornie nieistotną funkcję, jaką jest łączenie oraz podtrzymywanie otuliny termoizolacyjnej na rurach (orynnowaniu) podłogówki, a także na jej przewodach. Klipsy zaprojektowane są w taki sposób, by pasowały do każdej średnicy rur stosowanych na polskim rynku instalatorskim. Ich konstrukcja nie pozwala na rozejście się otuliny rury. Brak ostrych krawędzi na tej kształtce (oprócz tych kluczowych, „spinających” na końcówkach) nie niszczy otuliny na rurze instalacyjnej, nie przerywa jej. Niżej znajdziesz więcej informacji na ich temat.

Właściwości techniczne spinek do łączenia otuliny termoizolacyjnej

Wspomniane klamry do otulin wykonane są z polipropylenu. Długość pojedynczej spinki do otuliny termoizolacyjnej to 30 mm. Jej szerokość to 4 mm, z kolei jej wysokość w stanie rozprężonym to 7 mm. W jednostkowym opakowaniu nabywca może zakupić 100 sztuk klamer (opakowanie waży 0,03 kg, a jego wymiary to 14 cm x 9 cm. Jeśli natomiast inwestor lub też monter zdecyduje się nabyć opakowanie zbiorcze, to znajdzie w nim 5000 sztuk spinek. Samo opakowanie posiadać będzie wymiary 32 cm x 25 cm x 15 cm, a jego waga to 2 kg. Istnieje również możliwość zamówienia całej palety spinek do otuliny termoizolacyjnej, w której znajdować się będzie 960 000 sztuk tego produktu. Całość opakowania osiągnie wtedy wagę 402 kg, a jego wymiary: 120 cm x 80 cm x 220 cm.

Spinki do otuliny

Spinki do otuliny

Inne produkty, które służą do wspierania działania otulin termoizolacyjnych to na przykład specjalne taśmy wykonane ze spienionego LDPE (uszczelniają, mocują i łączą). Same otuliny (karbowane lub zwykłe rury) są elementami osłonnymi zabezpieczającymi rurociąg w systemach ciepłej i zimnej wody. Jeśli są przecięte wzdłużnie, znacznie ułatwiony jest ich montaż i tez właśnie w takich sytuacjach przydatne są takie akcesoria, jak opisywane tu klipsy.

Zamów klipsy do otulin

Jeśli chcesz nabyć lub dowiedzieć się więcej na temat klipsów do łączenia otuliny termoizolacyjnej, albo też dokonać zakupu innych dowolnych produktów z kręgu systemu ogrzewania podłogowego, skontaktuj się z naszym biurem. Służymy również wsparciem technicznym, darmową wyceną podłogówki oraz jej profesjonalnym montażem na ternie całego kraju, nie tylko w Warszawie i okolicach.

Inne tematy, które mogą Cię zainteresować: ogrzewanie podłogowe na legarach, kocioł kondensacyjny, ogrzewanie podłogowe metodą mokrą.