Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Zalety podłogówki

Coraz częściej możemy się spotkać w nowym budownictwie z systemami ogrzewania podłogowego. Podłogówki powoli zaczynają wypierać inne systemy grzewcze. Jeśli liczymy się z dalekosiężnymi oszczędnościami i komfortowymi rozwiązaniami to na pewno planując nasze przyszłe mieszkanie zetkniemy się z tym zagadnieniem jakim jest ogrzewanie podłogowe. Do wyboru mamy ogrzewanie podłogowe w systemie mokrym, nadające się przede wszystkim do budynków dopiero projektowanych oraz ogrzewanie podłogowe w systemie suchym, które można stosować także w starych budynkach i na piętrze.

Podłogówka do kuchni czy salonu?

Dobrze jest określić w których pomieszczeniach chcemy wprowadzić system ogrzewania podłogowego lub możemy się zdecydować na nie w całym domu. Na pewno zaletą takich systemów jest poczucie komfortu cieplnego – ciepło zapewnione od podłogi, aż po sufit. Równomiernie rozprowadzone ciepło przez system ogrzewania podłogowego np. w salonie zapewnione dobre poczucie jego użytkownikiem. Po za tym podłogówki mają dużą zdolność do samoregulacji przez co nie znajdziemy w danym pomieszczeniu stref przegrzania.

Zalety podłogówki

Zalety podłogówki

Montaż ogrzewania podłogowego

Obecnie istnieje możliwość montażu ogrzewania podłogowego w każdym pomieszczeniu i praktycznie pod każdym typem podłóg: kafelki, panele, drewno czy kamień pod każdą z nich możemy poczuć przyjemne ciepło w nogi – oczywiście spełniając przy ich montażu odpowiednie warunki. Ponadto, decyzja o użyciu systemu ogrzewania podłogowego w naszym domu jest inwestycją na przyszłość. Po pierwsze jeśli montaż podłogówki przebiegnie sprawnie i zostanie prawidłowo wykonany, system ten przetrwa długie lata bez żadnych problemów i usterek. Po drugie wymierną korzyścią jest też oszczędność jaka wynika z mniejszego zużycia energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń ponieważ odbywa się ono przy mniejszych temperaturach, a ciepło utrzymuje się przez długi czas nawet po wyłączeniu się ogrzewania.

Poznałeś zalety podłogówki, ale nadal nie jesteś przekonany, co do jej zastosowania u siebie? Skontaktuj się z nami, pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości!