Zestaw smart home

zestaw smart home

System smart home staje się dla coraz szerszego grona osób nie tylko nieosiągalnym pojęciem, ale i całkiem realnym udogodnieniem. Wprawdzie wykorzystanie kompleksowych rozwiązań smart home to nadal kosztowny wydatek dla przeciętnego Kowalskiego, jednak jednocześnie zestaw smart home to duża oszczędność pozwalająca na ograniczenie sum wykorzystywanych na pokrywanie kosztów eksploatacji.

Zestaw smart home

Zestaw smart home opierający się o kilka różnych instalacji to rozwiązanie sięgające od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko uzależnione jest od rodzaju wykorzystanych instalacji oraz jakości materiałów i elementów składowych. Kompleksowy zestaw smart home pozwala na uzyskanie pełnego komfortu użytkowania instalacji domowych i osiągnięcie znacznych oszczędności finansowych. Jednakże równocześnie nic nie stoi na przeszkodzie aby w domu wykorzystać pojedynczy system, opierający się o tylko jeden system, np. monitoringu. Jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie samodzielnego urządzenia, nie stanowiącego części jakiegoś większego systemu. Nie pozwoli to wprawdzie osiągnąć takiego komfortu i oszczędności finansowych, jak przy zamontowaniu całego systemu.

zestaw smart home warszawa

zestaw smart home warszawa

Zestaw opierający się o kontrolę pojedynczej instalacji, np. w przypadku sterowania ogrzewaniem lub monitoringiem może łatwo być połączony z innymi systemami lub funkcjonować samodzielnie.

Bardzo popularnymi w ostatnim czasie są systemy smart home wchodzące w skład systemów zabezpieczania przed kradzieżami i włamaniami. System czujników ruchu, kamer oraz alarmów to spory wydatek, jednak pozwalający wzmocnić poczucie bezpieczeństwa. Podstawowe kamery do domu, łatwe w obsłudze i nie pobierające sporych ilości prądu można kupić w kwotach do 200 zł za sztukę. Oczywiście sprzęt bardziej zaawansowany technologicznie będzie wiązał się jednocześnie z wyższymi kosztami zakupu, ale pozwoli na np. lepszą jakość obrazu i dźwięku. Kamery posiadające funkcje inteligentnego powiadamiana, poprzez podłączenie do sieci wi-fi pozwalają obserwować na bieżąco sytuacje wokół domu, jak i w samym budynku oraz otrzymywać istotne powiadomienia poprzez skrzynkę mailową.

Smart home a ogrzewanie podłogowe

Jednym z najczęściej wybieranych elementów systemu smart home jest sterowanie ogrzewaniem. Do tego celu doskonale nadaje się ogrzewanie podłogowe, które pozwala na znaczne oszczędności, jest korzystne dla alergików i astmatyków, a przy tym zapewnia wysoki komfort wszystkim osobom przebywającym w domu. Jeśli zastanawiasz się nad instalacją ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę podłogówki!