Podłogówka z instalacji gazowej. Dobry pomysł nastawiony na ekologię czy raczej spory wydatek, który mam małe szanse na opłacalność? Pytania te, od kilku już lat popularności ogrzewania podłogowego, nurtują inwestorów rozważających montaż ogrzewania podłogowego. Wielu przeraża fakt, wysokości opłat za ogrzewanie gazowe, ale niektórych przekonuje opcja zmniejszenia kosztów poprzez specyfikę pracy ogrzewania podłogowego oraz powszechna opinia o ekologiczności tego rozwiązania. O ile jednak argument o obniżeniu kosztów spowodowany praca podłogówki na niższych temperaturach jest trafny, to opcja podtrzymywania mitu o ekologiczności jaką cieszy się ogrzewanie gazowe podłogowe jest nie do końca prawdziwa. Podłogówka gazowa faktycznie emituje do środowiska bardzo niewielkie ilości zanieczyszczeń, ale równocześnie zużywa gaz, który stanowi nieodnawialne źródło energii. Korzystanie z tego typu rozwiązań jest z gruntu nie ekologiczne.
Zalety podłogówki zasilanej piecem gazowym
Ogrzewanie podłogowe ma ta zaletę, iż bez większych problemów, efektywnie jest w wstanie współpracować z praktycznie każdym rodzajem kotła grzewczego. Podłogówka na gaz, podłogówka opalana drewnem, węglem czy też korzystanie z pompy ciepła jest w pełni możliwa. Stąd też wiele trudności w decyzji inwestorów. Z całą pewnością jednak każda z tych opcji podłogówki ma swoje zalety i wady.
Ogrzewanie podłogowe z kotłem gazowym
Wadą jaką prezentuje ogrzewanie domu gazem jest wysoka cena paliwa do ogrzewania. Równocześnie ten typ ogrzewania ma także istotne dla wielu osób zalety. Ogrzewanie gazowe podłogowe jest bez wątpienia wygodne i bardzo czyste w codziennym użytkowaniu w domu. Nie potrzebuje osobnego pomieszczenia, gdyż piec gazowy nie generuje popiołu, kurzu i podobnych niespodzianek. Możliwe jest więc zamontowanie go nawet w korytarzu. Jednocześnie komfort posiadania pieca gazowego to także fakt, iż raz zaprogramowany i włączony praktycznie nie potrzebuje wkładu naszej pracy czy choćby uwagi.