Wiele mówi się o korzyściach, jakie płyną z instalacji grzewczej w podłodze. To rozwiązanie faktycznie daje ogromny komfort użytkowania i odczuwalne oszczędności. Ciepło w stopy po wyjściu z kąpieli, mniej kurzu w powietrzu, równomierne nagrzewanie mieszkania… A jak wygląda kwestia praktyczna? Czy podłogówka faktycznie jest tak łatwa i wygodna w użyciu, jak się wydaje? Jak działa sterowanie ogrzewaniem podłogowym?
Sterowanie podłogówką
Popularność podłogówki stale rośnie. Fakt ten powoduje nieustanne usprawnianie tej technologii. Sterowanie ogrzewaniem podłogowym jest obecnie bardzo proste. Większość zestawów do ogrzewania podłogowego zawiera już w sobie specjalne sterowniki do zarządzania podłogówką w budynku. Sprawne i wygodne sterowanie ogrzewaniem podłogowym jest możliwe dzięki zestawowi kilku elementów. Są to:
- Sterownik zaworów termostatycznych – zarządza pracą urządzeń znajdujących się w konkretnych pomieszczeniach,
- Czujniki temperatury i regulatory pokojowe – montuje się je w poszczególnych obszarach budynku, aby można było różnicować temperaturę w różnych pomieszczeniach, w zależności od potrzeb,
- Siłowniki termoelektryczne – umożliwiają sterowanie zaworami termostatycznymi w rozdzielaczach.
Regulacja temperatury podłogówki
Sterowanie ogrzewaniem podłogowym jest więc w dużej mierze zautomatyzowane i nie potrzeba do tego twojej ingerencji. W sprzedaży dostępne są sterowniki przewodowe i bezprzewodowe. Najbardziej wygodnymi rozwiązaniami są panele kontrolne, które montuje się na ścianach w domu. Alternatywnie, możesz też posłużyć się specjalną aplikacją – wystarczy ściągnąć ją na swojego smartfona. Te nowoczesne rozwiązania dają ci pełną kontrolę sterowania ogrzewaniem podłogowym. Z ich pomocą z łatwością dostosujesz temperaturę w swoim domu do własnych potrzeb i preferencji.
Planujesz montaż ogrzewania podłogowego? Chcesz poznać jego cenę? Skontaktuj się z nami a otrzymasz darmową wycenę systemu ogrzewania podłogowego!